Projektid

KIK-i projekt 2018

Kooli õpilased osalesid 16.oktoobril SA Keskkonnainvesteeringute Keskus poolt rahastatud õppeprogrammides Tallinna Loomaaias. 1.-6.kl. õpilased läbisid programmi “Loomad erinevates elukeskkondades”. 7.-9.kl. õppeprogrammi “Ellujäämiskunst loomariigis”.

Käisime ühel teisipäevasel päeval koos terve kooliga Tallinna loomaaias. Meist moodustati kaks gruppi: esimene kuni kuues klass ja seitsmes kuni üheksas klass.

Kolm sõbralikku giidi tegid mõlemale grupile tuuri loomaaiast, mille käigus nägime mitmeid erinevaid loomi ja linde. Peatusime iga looma juures ning giid rääkis meile selle looma eluviisist, toitumisest ja välimusest, lisades mitmeid huvitavaid fakte nende kohta. Saime ka ise nende loomade kohta küsimusi esitada ja neist pilti teha.

Üks osa tuurist oli troopikamaja külastamine. Lisaks loomadele ja lindudele saime näha veeloomi, kalu ning hulgaliselt võõramaiseid taimi. Seal olevad ahvid tekitasid igale ühele rõõmsa tuju.

Tuuri lõpupooles saime tutvust teha jääkarude uue elupaigaga ja meile korraldati väike mäng loomaaias elavate loomade kohta, kus kõik õpilased said oma teadmised proovile panna.

Mängu lõppedes tänasime giidi ja tegime väikese söögipausi kohalikus söögikohas, et keha kinnitada. Seejärel oli meil paar tundi vaba aega, et loomaaias iseseisvalt ringi uudistada ja nägemata loomad samuti ära vaadata. Varsti oligi aeg sammud kodu poole seada.

Kogu käik oli väga vahva ja hariv. Saime palju värskes õhus viibida ning meeleolu püsis alati positiivsena. Sellised käike võiks kindlasti tulevikus veel teha.

Kadi-Katharina

7.kl