Koolipäev kohtumajas 27. veebruar admin

Koolipäev algas kohtumajas

Enne vaheaega avanes 8.9. klassi õpilastel tutvuda Pärnu Maakohtuga. Meid võttis vastu kohtu esimehe abi Jaanika Lusti. Ringkäik kohtumajas osutus huvitavaks- saime viibida ruumides, kus igaühel pole võimalik olla, näiteks süüaluste arestikambrid. Esimese korruse kohtusaalis oli vaba voli tutvuda erinevate aladega. Eks ikka põnevaim oli aiaga piiratud süüaluste territoorium, kohtuniku toolil istumine. Giidilt kuulsime erinevaid võimalusi tunnistajate ütluste saamiseks, mille märksõna on digiajastu- suur majanduslik kokkuhoid. Pooleteisetunnise ekskursiooni sisse jäi ka võimalus osaleda kuulajatena ühel kohtuistungil.
Neljapäevase koolipäeva ennelõunane aeg oli teistmoodi, kindlasti meeldejääv kogu eluks.

Ühiskonnaõpetuse õpetaja Urve Hillep

Koolipäev algas kohtumajas